Кеңес Одағының спорт шеберін еске алу турнирі!

17.05.2019
Кеңес Одағының спорт шеберін еске алу турнирі!
Т.Қанаевты еске алуға арналған қазақ күресінен Республикалық турнир өтті!

Қазақ күресінен Кеңес Одағының спорт шебері Төлеутай Қанаевты еске алуға арналған 2000-2001 жылы туған жастар және 2003-2004 жылы туған қыздар арасында Республикалық турнир өткізілді. Турнир ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан халқына Жолдауы "Қазақстан-2050" Стартегиясын жүзеге асыру, Қазақстан Республикасында ұлттық спорт түрлерін дамыту арқылы олардың бойында отансүйгіш сезімді қалыптастыру қағидаттарын насихаттау, жастарды ұлттық спорт түрлерімен шұғылдануға тарту арқылы олардың бойында отансүйгіштік сезімді қалыптастыру, ел халқы арасында достық пен өзара татулық қатынастарды нығайту, ҚР облыс, қала, аудан, ауылдарында ұлттық спорт түрлерін, оның ішінде қазақ күресін дамытуды кеңінен тарату, Республикада қазақ күресін өркендету арқылы оны ұлттық идея деңгейіне жеткізу және халықаралық аренадағы беделін көтеру мақсатында өтті.

Жарысты өткізуге Қазақстан Республикасының және Павлодар облыстық Қазақ күресі федерациясы мен Павлодар облысы дене тәрбиесі және спорт басқармасының "Олимпиадалық резервтің мамандандырылған мектеп-интернат колледжі" ат салысты.

Павлодар қаласы "Баянтау" спорт сарайында ағымдағы жылдың мамыр айының 10-15 аралығында өткен республикалық турнир алға қойған мақсаттарына жетті. Жас балуандардың өзара тәжірибе алмасу алаңы қалыптасты, өскелең ұрпақты ұлттық спортқа қызықтыру сәттері көп болды. Жалпы ұлдар мен қыздар арасында 12 салмақ дәрежесі бойынша өткен сында жеңімпаз атанғандар:

55 келі

І ОРЫН - РОЛЛАН ҚАБАЕВ (ҰАСТО)

ІІ ОРЫН - АДІЛ АЙДАРГАЗИН (Павлодар облысы)

ІІІ ОРЫН - НУРСУЛТАН НУРСЕЙТОВ (Алматы қаласы)

ІІІ ОРЫН - НУРБАЙ РАХЫМЖАНОВ (БҚО)

60 келі

І ОРЫН - НУРКАНАТ САТЫБАЛДЫ (Павлодар облысы)

ІІ ОРЫН - ДАУРЕН СӘБИ (ҰАСТО)

ІІІ ОРЫН - МАДИЯР САЙДЫҒАЛЫМ (Павлодар облысы)

ІІІ ОРЫН - ЕРКЕБУЛАН ЕРСАИНОВ (БҚО)

66 келі

І ОРЫН - КОБЛАНДЫ ЗАИРГЕЛЬДИНОВ (Павлодар облысы)

ІІ ОРЫН - ЕРБАТЫР СЫЗДЫҚОВ (Майқайың ауданы)

ІІІ ОРЫН - АМАНГЕЛДІ РАХМАТУЛЛА (Түркістан облысы)

ІІІ ОРЫН - ЕРБОЛАТ РАМАЗАНОВ (Майқайың ауданы)

72 келі

І ОРЫН - НҰРСҰЛТАН ӨТЕПБЕРГЕНҰЛЫ (Шымкент қаласы)

ІІ ОРЫН - АЛИБАР ИЛЬЯС (Павлодар облысы)

ІІІ ОРЫН - АҚЫЛБЕК ЗАЙДОЛЛА (БҚО)

ІІІ ОРЫН - Т.РАХИМЖАНОВ (Павлодар облысы)

78 келі

І ОРЫН - ОРЫНБАСАР ӘБДІРАХМАН (ҰАСТО)

ІІ ОРЫН - БЕКНҰР ҚУАНДЫҚ (ҰАСТО)

ІІІ ОРЫН - ҒАНИ ХАЛИТ (БҚО)

ІІІ ОРЫН - ҚАЙРАТ БЕКТОХИН (Екібастұз қаласы)

84 келі

І ОРЫН - МУХАМЕДКАЛИ СЕЙТАК (Павлодар облысы)

ІІ ОРЫН - ЖАНАЙДАР ТЕМІРҒАЛИ (Ақтоғай ауданы)

ІІІ ОРЫН - АДІЛЖАН ДЖАСТЛЕКОВ (Екібастұз қаласы)

ІІІ ОРЫН - ИБРАГИМ МУҚАНОВ (Екібастұз қаласы)

90 келі

І ОРЫН - ЗАРЫҚПАЙ СҰЛТАН (ҰАСТО)

ІІ ОРЫН - БЕКЖАН ТАУ (Екібастұз қаласы)

ІІІ ОРЫН - ТАУЕКЕЛ ЖУМАГАЛИЕВ (Екібастұз қаласы)

ІІІ ОРЫН - ДАСТАН ШАРИПХАНОВ (Екібастұз қаласы)

100 келі

І ОРЫН - ЕРНУР АЙДАЕВ (Шымкент қаласы)

ІІ ОРЫН - РАХАТ ЖАҚСЫЛЫҚ (Нұр-Сұлтан қаласы)

ІІІ ОРЫН - И. ТЕМИРБОЛАТОВ (Екібастұз қаласы)

ІІІ ОРЫН - ФАРХАТ НЕГМАНОВ (Павлодар облысы)

+100 келі

І ОРЫН - ИВАН ЮСУПОВ (Успенка ауданы)

ІІ ОРЫН - НҰРЖАН АЙТКАЛИЕВ (Павлодар облысы)

ІІІ ОРЫН - ДАРХАН ШАРИПХАНОВ (Екібастұз қаласы)

ІІІ ОРЫН - ӘДІЛБЕК МҰХТАРОВ (Екібастұз қаласы)

Қыздар арасындағы жеңімпаздар мен жүлдегерлер:

48 келі

І ОРЫН - НАРГИЗ ЖУМАГАЛИЕВ (Екібастұз қаласы)

ІІ ОРЫН - КҮНСАЯ ШЫНАРБЕК (Ақсу ауданы)

ІІІ ОРЫН - ЗАРИНА ЖАҚСЫБАЕВА (Павлодар облысы)

ІІІ ОРЫН - АЙТГҮЛ БАХЫТ (Ақсу ауданы)

52 келі

І ОРЫН - КАМИЛЯ УКСУКБАЕВА (Қарағанды облысы)

ІІ ОРЫН - ДАРИМА МҰРАТХАН (Ақсу ауданы)

ІІІ ОРЫН - АСЫЛЗАДА НАБИУЛИНА (БҚО)

ІІІ ОРЫН - А.СИМНОИШВИЛИ (Екібастұз қаласы)

56 келі

І ОРЫН - АЛТЫНАЙ НУРХАНОВА (Павлодар облысы)

ІІ ОРЫН - КАМИЛА ТЮЛЮБАЕВА (Павлодар облысы)

ІІІ ОРЫН - АЛИНА ЖАНАБАЙ (Ақсу ауданы)

ІІІ ОРЫН - АЙСУЛУ САВЧЕНКО (Екібастұз қаласы)

Жарыс хаттамалары

Теги: beldesu

Sponsors